Kalendář

<<10 / 2021>>
MoTuWeThFrSaSu
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobrazit kalendář

Projděte se naší školou

Můžete se projít naší školou. Tedy, jenom virtuálně, ale kdo má chuť se podívat, může přijít kdykoliv. Stačí se domluvit.

Tělocvična - týdenní rozvrh

 

Soutěže ve šk.roce 2021/22

Naše atletické rekordy

doc/454/ Dočkáme se letos překonání některého  školního rekordu?

Projekty EU

Hledání

Napište nám

4 + 3

Termíny třídních schůzek

 Najdete v Dokumentech školy 

Jídelníček na ZŠ

Projekt "Staré ovocné stromy"


 Staré ovocné stromy v našem regionu

 

                Víte, že v naší krajině Slovácka najdeme více jak 200 odrůd ovoce a každá z nich má jiné využití? Na toto téma se 1. října v Bajarově sadu Základní školy Joži Uprky v Hroznové Lhotě konalo netradiční projektové vyučování. Ve spolupráci s Mikroregionem Strážnicko a s panem Vítem Hrdouškem, který je garantem celého projektu, měli žáci možnost poznávat starodávné druhy ovocných dřevin, z nichž mnohé do sadu naštěpoval a vysadil pan učitel Josef Bajar v roce 1951.

                Celé akci předcházela výstavka ovoce a prezentace našich žáků v interaktivní učebně školy. V dopoledních hodinách k nám pak dorazil autobus s dětmi ze Strážnice a Tvarožné Lhoty. Po krátkém přivítání a představení naší školy se všichni rozdělili do týmů, které mezi sebou soutěžily na 4 stanovištích. Teoretické znalosti v poznávání druhů ovoce a jejich morfologie byly umocněny ochutnávkou sušeného ovoce a ovocných výrobků, které připravila paní Dufková z Vnorov, a žáci mohli vidět i drcení a lisování ovoce na mošt, které na svém stanovišti předvedl pan Jaroš z Tasova. Hodnotila se i snaha a pracovitost, neboť každý tým si musel jablka vlastnoručně posbírat a okolí stromu uklidit.

                A jak dopadla celá soutěž? 1. a 2. místo získaly domácí týmy Mošťáci a Jablka a na 3. místě se umístilo družstvo Tuti Fruti ze Strážnice. Čestné uznání si odvezl tým Oskoruše z Tvarožné Lhoty. Po celé akci byla zahrada vzorně uklizená a nikdo neodešel bez sladké odměny v podobě krajového jídla – patentů, které pro soutěžící ochotně upekly ženy z Kozojídek.

                Pro vítězné týmy se již připravuje výlet za poznáním krajových druhů ovoce do jižních Čech, na který se již všichni těšíme.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Božena Kotalová

 Ale foto už je zde!!!!

© 2011 - Základní škola a mateřská škola Joži Uprky Hroznová Lhota • Realizace web studio dat
Prohlášení o přístupnosti