<<7 / 2020>>

Soutěže ve šk.roce 2019/20

Olympiáda ze zeměpisu - okres - Jiří Kolacia - 4. - 5. místo

Olympiáda z matematiky - okres - David Brňa - 10. místo, Jakub Brychta - 12. místo

Olympiáda z Čj - okres - Lenka Migotová - 13. místo

Velký florbal - okres - starší žáci - 2. místo

Velký florbal - okres - mladší žákyně - 4. místo

Velký florbal - kraj - ml. žáci - 6. místo

Velký florbal - okrsek - starší žáci - 1. místo

Velký florbal - okres - ml. žáci - 1. místo

Velký florbal - okrsek - ml. žáci - 2. místo

Zátopkova pětka - 2. místo, vesnické školy

Pohár Emila Zátopka (půlmaratón) - 3. místo, vesnické školy

Přespolní běh - okresní kolo - ml.žáci - 3.místo,ml. žákyně -3.místo

Informace pro žáky 9. třídy, kteří se připravují na přijímací zkoušky

Pokyny pro žáky 9. třídy, kteří se připravují na přijímací zkoušky

Pohyb žáků v základní škole se řídí těmito principy:
Cesta do školy a ze školy.
 Při cestě do školy a ze školy se na žáky vztahují obecná pravidla chování stanovená krizovými opatřeními, zejména:
 — Zakrytí úst a nosu ochrannými prostředky (dále jen „rouška“). — Dodržení odstupů 2 metry v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními.— Pro všechny osoby nacházející se před školou platí povinnost zakrytí úst a nosu. Za ochranné prostředky dýchacích cest (nos, ústa) se v celém materiálu považuje nejenom rouška, ale i ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének.   — Všichni žáci i zaměstnanci školy nosí ve společných prostorách roušky. — Každý žák bude mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky. — Škola je oprávněna vymezit prostory, ve kterých se žáci mohou pohybovat. — Žák je povinen dodržovat stanovená hygienická pravidla; jejich opakované nedodržování, po prokazatelném upozornění zákonného zástupce žáka, je důvodem k nevpuštění žáka do školy, resp. k vyřazení žáka ze skupiny či přípravy. Žáci průběžně přicházejí do školy těsně před začátkem vyučování. Nejdou do šatny, ale do učebny hudební výchovy, kde se přezují.
Ve třídě
— Neprodleně po přezutí, popřípadě po příchodu do třídy, musí každý použít dezinfekci na ruce. Doporučuje se i předchozí umytí rukou (důkladně 20 až 30 sekund vodou a tekutým mýdlem). — Složení skupin žáků se stanoví předem a je neměnné, je nutné vyhnout se jakýmkoliv změnám ve složení skupiny žáků, je nezbytné dodržet zásadu jeden žák v lavici ve třídě.— Při sejmutí si každý žák ukládá roušku do sáčku. — Žáci si po každém vzdělávacím bloku vydezinfikují nebo umyjí ruce ve své třídě. — V každé třídě je nezbytné často větrat (minimálně jednou za hodinu po dobu 5 min). — Škola vede evidenci o docházce žáků do školy.
Specifika pro žáky připravující se na přijímací zkoušky na střední školy v době od 11. 5. 2020 — V souladu s usnesením vlády č. 491 ze dne 30. dubna 2020 je od 11. 5. umožněna osobní přítomnost žáků 9. ročníků pro účely přípravy na přijímací zkoušky. — Složení skupin je neměnné po celou dobu. O zařazení žáků do skupin rozhoduje ředitel školy. Žáka nelze zařadit do školní skupiny později, než k 11. 5. 2020. — Připouští se střídání více vyučujících u jedné skupiny žáků, pokud je to nezbytné ve vztahu k přípravě na přijímací zkoušky. — Obsahem je učivo především z předmětů přijímací zkoušky, cílem je příprava na přijímací zkoušku. Časový rozsah a organizaci stanoví ředitel školy. —Příprava bude probíhat ve dnech po, stř, pá od 8.00-8.55 - Čj, od 9.00-10.00 – M. Změna je po dohodě možná.
Při prvním příchodu do školy (11.5.) je nutné přinést podepsané Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění a seznámení s vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví. (Čestné prohlášení je možné vyzvednout i ve škole u vchodu.)
Pokud zákonný zástupce tyto dokumenty nepodepíše, nebude žákovi osobní účast ve škole umožněna.
ochrana_zdravi_zs.pdf (.pdf, 1021.00 KB)