<<6 / 2020>>

Soutěže ve šk.roce 2019/20

Olympiáda ze zeměpisu - okres - Jiří Kolacia - 4. - 5. místo

Olympiáda z matematiky - okres - David Brňa - 10. místo, Jakub Brychta - 12. místo

Olympiáda z Čj - okres - Lenka Migotová - 13. místo

Velký florbal - okres - starší žáci - 2. místo

Velký florbal - okres - mladší žákyně - 4. místo

Velký florbal - kraj - ml. žáci - 6. místo

Velký florbal - okrsek - starší žáci - 1. místo

Velký florbal - okres - ml. žáci - 1. místo

Velký florbal - okrsek - ml. žáci - 2. místo

Zátopkova pětka - 2. místo, vesnické školy

Pohár Emila Zátopka (půlmaratón) - 3. místo, vesnické školy

Přespolní běh - okresní kolo - ml.žáci - 3.místo,ml. žákyně -3.místo

Littner 2019

Konec května jsme s deváťáky zasvětili čtyřdennímu cyklistickému výletu na Littner. Předpověď počasí nebyla příliš příznivá, ale my jsme se nedali odradit, jen jsme flexibilně pozměnili náš program. V úterý proběhl průzkum chaty, okolního terénu a počtu chroustů (dycky moc). Středa nás přivítala vytrvalým deštěm, ale my nejsme z cukru. Hry v chatě nás brzy přestaly bavit, a tak jsme se v nejnovějsích modelech pláštěnek vydali k Žilkovu dubu a pak směrem k bývalému spáleništi po požáru v roce 2012. K večeru se déšť změnil na občasné přeháňky, takže jsme mohli zkusmo vyrazit na kole do Bzence.
Ve čtvrtek bylo o něco veseleji, a tak jsme se rozhodli, že si kromě bazénu v Ratíškovicích vyrazíme i do Milotic. Po cestě jsme se zastavili také na bájném vrchu Náklo a v přírodní památce Horky. Unavení jsme se vrátili na Littner. Jenže jak známo, schopnosti regenerace jsou u mladých závratně rychlé, a proto jsme si večer ještě užili táborák, hokejový zápas a stezku odvahy.

V pátek se konečně udělalo hezky. Naše cesta vedla přes váté písky a meandry Moravy až domů. Dorazili jsme příjemně unavení a opálení. Někteří z nás si sáhli na dno, ale i tento zážitek stojí za to a v životě se určitě bude hodit. Na konci výletu můžeme směle říct: Dokázali jsme to, jsme dobří!