<<5 / 2019>>

3. místo - Natálie Jakubíčková - dívky 2008

Okrskové kolo v malém florbale - kateorie H3 - 1. místo

Slovácká stuha - Ellenka Kolaciová - postup do regionálního kola

Okresní kolo recitační soutěže - 3. místo Dominika strachotová - 6.třída, 4. místo Eva Tomčalová - 9. třída

Okrskové kolo - vybíjená - 3. místo

Okresní kolo v malém florbale - kategorie H3 - 1. místo

Okresní kolo matematické olympiády - 14. místo - Dominika Jungová, 5. tř.

Okresní kolo zeměpisné olympiády - 13. místo - Jiří Kolacia, 8.tř.

Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce - 6. místo - Ondřej Petrucha, 7.tř.; 13. místo - Tereza Valíčková, 8.tř.

VIS Bílé Karpaty

VIS Veselí nad Moravou na 1. stupni

Na jaře letošního roku proběhlo v naší škole výukové dopoledne s lektory VIS Bílé Karpaty z Veselí nad Moravou. Ti nejmenší zase nahlédli do života mravenců či užasli nad proměnou housenky v krásného motýla. Dětem byl na příkladu včelstva přiblížen život sociálního hmyzu a včelařství. Získaly vědomosti o tom, jak jsou včely pro člověka užitečné, jaké včelí produkty člověk získává a využívá. Dozvěděly se, jaké přírodní procesy, které pomáhají při opylování rostlin, včetně zemědělských plodin, se dějí kolem nás. Dětem se vše líbilo, rády se zapojovaly, viděly včelí plástve a různé druhy včelích produktů a nakonec ve skupině společně řešily pracovní list „Jak žijí včely“.
Ve třetí,  čtvrté a páté třídě byl pro žáky připraven dvouhodinový výukový program s názvem              „ U hospodáře Holinky“, kde si nejprve povídali o životě na tradičním statku, o domácích zvířatech, způsobech hospodaření, práci v zahradě a sadu. Poté nastala didaktická hra, kde a jaké suroviny získají. V další hodině pomocí receptury si začali připravovat pokrmy, které byly nejen čistě bio, čerstvé, ale i velmi chutné!

Za kolektiv 1. stupně  Mgr. Zdeňka Gajdová