<<6 / 2019>>

Horňácký čtyřboj - celkové umístění družstev - 2. místo

McDonald´s CUP 2019 - okresní kolo - mladší děti 3. místo, starší děti 5. místo

Pohár rozhlasu - Hodonín - mladší žáci 5. místo

Florbalový turnaj s mezinárodní účastí ve Velké nad Veličkou- starší žáci - 3. místo, starší žákyně 4. místo

Okresní kolo v malém florbale - kategorie H3 - 1. místo

Okrskové kolo v malém florbale - kateorie H3 - 1. místo

Okresní kolo odznaku všestrannosti - 3. místo v kategorii družstva

1. místo - Jakub Vařecha - chlapci roč. 2006

2. místo - Michaela Honzová - dívky roč. 2007

2. místo - Jakub Jagoš - chlapci roč. 2009

3. místo - Jakub Brychta - chlapci roč. 2008

3. místo - Daniel Doležal - chlapci 2007

Okrskové kolo - vybíjená - 3. místo

Okresní kolo recitační soutěže - 3. místo Dominika strachotová - 6.třída, 4. místo Eva Tomčalová - 9. třída

Slovácká stuha - Ellenka Kolaciová - postup do regionálního kola

Okresní kolo matematické olympiády - 14. místo - Dominika Jungová, 5. tř.

Okresní kolo zeměpisné olympiády - 13. místo - Jiří Kolacia, 8.tř.

Okrskové kolo ve velkém florbalu kategorie H4  - 1. místo starších žáků

Okrskové kolo ve velkém florbalu kategorie H3 - 2. místo mladších žáků

Zátopkova pětka - 2. místo - vesnické školy

Zátopkův půlmaratón - 2. místo - vesnické školy

Habsburská předvánoční Vídeň

V pondělí 10.prosince jsme se konečně všichni dočkali našeho výletu do Vídně.
Setkali jsme se kolem sedmé hodiny ranní u školy. Autobus přijel záhy a v něm naše spolucestující škola - ZŠ Halenkovice - se kterou jsme si na sebe zvykli velice rychle.
Už během cesty k nám z reproduktorů čas od času zazněl hlas našeho energického průvodce, pana Kočího. Po asi dvouapůlhodinové cestě se zastávkou v Mikulově jsme přejeli onu magickou značku s nápisem Wien. Někteří z nás byli ve Vídni poprvé a nevěděli jsme, co máme očekávat. Pan průvodce nás ale nenechal dlouho zahálet. Hned nám bylo jasné, že je ve Vídni více než zběhlý.
Naše první zastávka bylo letní sídlo Marie Terezie a Alžběty Bavorské, zámek Schönbrunn s krásnou zahradou. Zahradu zdobily fontány a byl v ní i vstup do Vídeňské zoologické zahrady, která dříve sloužila manželu Marie Terezie, Františku Štěpánu Lotrinskému, který si ze svých cest vždy přivezl nějaké exotické zvíře.
Dále jsme viděli Hofburg, který také sloužil jako sídlo Marie Terezie, budovu Parlamentu, která se nyní několi let bude rekonstruovat, nejstarší patrový obchodní dům Julius Meinl, památník Alžběty Bavorské a mnoho dalších památek.
Nejvíc jsme se však těšili na vánoční trhy a na individuální rozchod, kterému náš pan průvodce říkal "indivindy". V peněženkách šustila papírová eura a my jsme se snažili objednat si lámanou němčinou vánoční punč, čokoládové pochutiny a další dobroty. Stánky žlutě zářily vánočními světýlky a my jsme nevěděli, kam se podívat první.
Christkindlmarkt před budovou radnice byl už jen třešničkou na vídeňském vánočním dortu, ze kterého jsme měli možnost aspoň kousek ochutnat. A všichni věříme, že to nebylo naposledy!

Veronika Vařechová a Eva Tomčalová, 9.A