<<4 / 2019>>

3. místo - Natálie Jakubíčková - dívky 2008

Okrskové kolo v malém florbale - kateorie H3 - 1. místo

Slovácká stuha - Ellenka Kolaciová - postup do regionálního kola

Okresní kolo recitační soutěže - 3. místo Dominika strachotová - 6.třída, 4. místo Eva Tomčalová - 9. třída

Okresní kolo matematické olympiády - 14. místo - Dominika Jungová, 5. tř.

Okresní kolo zeměpisné olympiády - 13. místo - Jiří Kolacia, 8.tř.

Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce - 6. místo - Ondřej Petrucha, 7.tř.; 13. místo - Tereza Valíčková, 8.tř.

Školní fotosoutěž

V úterý 13. listopadu se v naší škole uskutečnilo slavnostní vyhlášení vítězů 2.ročníku školní fotosoutěže. Téma bylo vyhlášeno na konci minulého školního roku a děti tak měly 2 měsíce na pořízení snímků, které by obstály v těžké konkurenci.
Se 44 fotografiemi se přihlásilo 17 soutěžících, jejichž práce hodnotila pětičlenná porota skutečných fotografů. Do výběrového kola postoupilo 15 fotek a z nich po sečtení bodů vyšly tři vítězné. Jejich autory byly : Aneta Šantavá  (1.místo), Julie Potěšilová (2.místo) a Pavla Žochová (3.místo).  Předseda poroty - pan Tomáš Jakubík - věnoval do soutěže velmi hodnotné ceny, za což mu patří naše velké poděkování.
Jednu z těchto cen si také odnesla vítězka divácké soutěže - Rozálka Koryčanská. Svůj hlas mohl dát každý, kdo přišel ve čtvrtek 7. listopadu na třídní schůzku.
Slavnostní předávání cen bylo zajímavé pro všechny, kdo přišli. Pan Jakubík na soutěžních snímcích ukázal, jak má kvalitní fotografie vypadat, čemu se příště vyhnout a na co se naopak zaměřit. Věřím, že si v jeho povídání každý našel něco, co ho posunulo zase o kousek dál.
A jaký je happy end naší soutěže? Aneta Šantavá byla pro tento školní rok jmenována školní fotografkou a páni fotografové slíbili, že v naší škole uspořádají výstavu svých vlastních prací. Dáte jim svoji cenu diváka? A umí to vůbec?
Jak říká paní doktorka Pekařová - primářka dětského diagnostického centra:
"Každé dítě se rodí s talentem. Ale je na nás dospělých, abychom ho v něm objevili."
Mgr.Lenka Hanáková