<<11 / 2019>>

Přespolní běh - okresní kolo - ml.žáci - 3.místo,ml. žákyně -3.místo

Dopravní výchova - páťáci

Dopravní výchova

I letos v květnu se žáci prvního stupně zúčastnili jarní výuky pravidel silničního provozu na Dopravním hřišti  na DDM ve Veselí nad Moravou.
 Výuka se skládala ze dvou částí.
První, teoretická část, probíhala v učebně při dopravním hřišti. Seznámili se s povinnou výbavou jízdního kola a cyklisty ,  učili se poznávat dopravní značky, určovali pravidla přednosti v jízdě  a vyzkoušeli  si modelové situace na křižovatkách.
Ve druhé, praktické části, předvedli své dovednosti a znalosti přepisů při jízdě na kole na dopravním hřišti. Problémem bylo sledování semaforů, dát přednost protijedoucímu kolu při odbočování vlevo, správně se řadit do pruhů i najíždění na kruhový objezd.
Nelehké však byly i praktické jízdy zručnosti  na kole, které se nakonec všem vydařily.
Věříme, že si dobré rady vzali k srdci a budou skvělými účastníky silničního provozu.
Mgr. Zdeňka Gajdová